Serwis ekspresów do kawy Saeco

Przywracamy ekspresom do kawy Saeco pełną sprawność dając gwarancję jakości. Serwisujemy ekspresy wszystkich marek – domowe, profesjonalne-kawiarniane i biurowe. Zlecenia wykonujemy sprawnie, w rozsądnych cenach. W razie potrzeby dostarczamy sprzęt zastępczy. Przyjeżdżamy po uszkodzony sprzęt i odwozimy sprawny.
Naprawa ekspresu do kawy Saeco

Z tego artykułu dowiesz się

Wysokiej klasy, automatyczne ekspresy do kawy coraz częściej goszczą w naszych domach i firmach. Pozwalają na codzienne rozpoczynanie dnia przepysznym, pobudzającym do życia napojem. Są również wykorzystywane w biurach i lokalach gastronomicznych. Jednymi z najbardziej popularnych i uznanych marek, oferujących wysokiej klasy urządzenia, jest włoska marka Saeco oraz należąca do tego samego koncernu – Philips. 

Naprawa Ekspresu Saeco

Serwis Saeco – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania automatycznych ekspresów do kawy.

Saeco firma z tradycjami

Firma Saeco została założona przez Sergio Zappella i Arthura Schmeda w 1981 roku jako Sergio, Arthur e Compagnia, czyli Sergio, Arthur i Spółka. Już w 1985 roku wprowadziła na rynek pierwszy całkowicie automatyczny domowy ekspres do kawy Superautomatica. Wielki sukces rynkowy tego produktu pozwolił na zakup sławnej markę ekspresów do kawy Gaggia.

W lipcu 2009 r. firma Saeco została włączona w struktury holenderskiego koncernu Philipsa, producenta ekspresów do kawy Senseo. Od tego czasu innowacyjne technologie zaparzania kawy rozwijane są przez połączony zespół inżynierów, w produkty pojawiają się na rynku pod obiema markami – Philips i Saeco.

W 2017 roku dział ekspresów profesjonalnych (w tym Gaggia) został sprzedany włoskiej firmie N&W Global Vending SpA (obecnie Evoca Group), liderowi w dziedzinie automatów do napojów i przekąsek.

Zadbany ekspres do kawy oznacza dłuższą eksploatację

Nie zawsze musisz korzystać z usług serwisowych. Wiele czynności możesz wykonać samemu. Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi i przeprowadzić wszystkie zalecane procedury. Jedną z najważniejszych jest czyszczenie modułu zaparzającego.

Łódź – serwis Saeco przedłuży okres eksploatacji Twojego ekspresu

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.

Produkty Saeco to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. O jakość kawowej esencji dba m.in. opatentowany młynek ceramiczny z regulacją grubości ziaren. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis Saeco. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy i małego AGD. 

Typowe problemy i awarie ekspresów do kawy Saeco

Najczęstsze problemy dotyczące ekspresów Saeco nie odbiegają istotnie od awarii spotykanych w innych tego typu urządzeniach. Mogą to być między innymi: 

 • nieszczelny tłok,
 • brak podgrzewania wody,
 • utrata ciśnienia w module zaparzającym,
 • zacinanie się ekspresu,
 • problemy z regulacją młynka,
 • parzenie kawy o zbyt słabym smaku,
 • migająca dioda zasilania czy
 • kłopoty z wyświetlaniem komunikatów. 

Wiele z tych problemów ma swoje przyczyny w nieprzeprowadzaniu regularnych przeglądów i czynności serwisowych, ale także w codziennym dbaniu o urządzenie będącym w gestii użytkownika. Choć to wszystko może brzmieć niepokojąco, naprawa nie zawsze musi oznaczać koniec ekspresu.

W przypadku awarii ekspresów automatycznych Krups, w większości sytuacji można skutecznie usunąć usterki, a koszty naprawy często stanowią jedynie ułamek wartości nowego urządzenia. Istotne jest jednak, aby naprawą zajęła się osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, umożliwiające skuteczny serwis ekspresu. Chociaż urządzenia te są proste w obsłudze, ich budowa i serwis mogą być skomplikowane, dlatego warto powierzyć naprawę specjaliście.

Koszt naprawy ekspresu do kawy Saeco

Cena usługi serwisowej zależy od zakresu przeprowadzonych prac, ich pracochłonności oraz ewentualnych kosztów części zamiennych. Każda usługa wyceniana jest indywidualnie.

W odróżnieniu od wielu innych serwisów ekspresów do kawy, fachowcy z Ekspresowej Kliniki naprawiają kompletne układy urządzenia, na przykład układ wodny czy układ mielenia. Takie kompleksowe podejście daje nam pewność skuteczności naprawy, dzięki czemu możemy dać na całość gwarancję. Po wykonaniu diagnozy urządzenia przez technika klient może zatwierdzić naprawę według przedstawionej wyceny lub z niej zrezygnować. Rezygnacja wiąże się z kosztem przeprowadzonych czynności serwisowych w kwocie 50 zł

Poniżej podajemy kilka orientacyjnych cen typowych usług naprawy ekspresu do kawy:

 • kompleksowe odtłuszczenie układu kawy – od 80 zł,
 • kompleksowe czyszczenie układu mleka: od 90 zł,
 • odkamienianie wraz z czyszczeniem chemicznym i mechanicznym – od 150 zł,
 • wymiana uszczelek – od 100 zł,
 • kalibracja, regulacja oraz czyszczenie młynka – od 150 zł,
 • wymiana grzałki – od 100 zł,
 • wymiana pompy – od 100 zł,
 • naprawa ekspresu bez odkamienienia – od 200 zł,
 • naprawa ekspresu z kompleksowym odkamienieniem – od 250 zł,
 • odblokowanie układu zaparzania – od 60 zł,
 • udrożnienie układu zaparzania spowodowane zakamienieniem – od 200 zł,
 • czyszczenie wylewki kawy – od 100 zł,
 • regeneracja zaparzacza w ekspresie automatycznym – od 150 zł.

Typ i numer seryjny ekspresu do kawy

Zgłaszając się do naszego serwisu z pytaniem dotyczącym ekspresu do kawy lub w sprawie zamówionej części zamiennej lub materiału eksploatacyjnego, np. środka czyszczącego lub okamieniającego, warto przygotować typ urządzenia i numer seryjny. W przypadku urządzeń parki Saeco, dane te można zleźć. w następujących miejscach:

Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji ekspresów Saeco

Z ekspresu do kawy Saeco wycieka woda
ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.