Serwis ekspresów do kawy Philips

Przywracamy ekspresom do kawy Philips pełną sprawność dając gwarancję jakości. Serwisujemy ekspresy domowe, profesjonalne-kawiarniane i biurowe. Zlecenia wykonujemy sprawnie, terminowo i w rozsądnych cenach. W razie potrzeby dostarczamy sprzęt zastępczy. Przyjeżdżamy po uszkodzony sprzęt i odwozimy sprawny.

Z tego artykułu dowiesz się

Wysokiej klasy, automatyczne ekspresy do kawy coraz częściej goszczą w naszych domach i firmach. Pozwalają na codzienne rozpoczynanie dnia przepysznym, pobudzającym do życia napojem. Są również wykorzystywane w biurach i lokalach gastronomicznych. Jednymi z najbardziej popularnych i uznanych marek, oferujących wysokiej klasy urządzenia, jest marka Philips. 

Naprawa Ekspresu Philips

Philips to firma z ponad 100-letnimi tradycjami

Firma Philips została założona w Eindhoven w Holandii w roku 1891 przez Gerarda Philipsa i jego ojca Frederika. Początkowo zakład specjalizował się w produkcji żarówek i Philips szybko stał się jednym z liderów w produkcji lamp żarowych, wprowadzając innowacje, takie jak żarówki żarnikowe, które przyczyniły się do sukcesu firmy na rynku oświetlenia. W kolejnych dziesięcioleciach Philips rozszerzył swoją działalność na inne obszary, w tym na produkcję elektroniki użytkowej, sprzętu medycznego, produktów gospodarstwa domowego i innych technologii. Po II wojnie światowej Philips kontynuował ekspansję, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, takie jak pierwsze telewizory kolorowe czy magnetowidy VHS. , a także skupiając się na innowacjach w dziedzinie sprzętu medycznego. W późniejszych latach firma dostosowała się do nowoczesnych trendów, koncentrując się na technologiach cyfrowych, produktach do oświetlenia LED, sprzęcie audio-wideo, a także rozwiązaniach z zakresu zdrowia i opieki medycznej. W 2014 roku Philips podjął decyzję o podziale firmy, oddzielając dział produkcji oświetlenia jako osobną spółkę, a skoncentrował się na sektorze zdrowia, technologii LED i innowacyjnych rozwiązaniach.

Obecnie Philips jest globalnym liderem w dziedzinie technologii zdrowotnych, oferując rozwiązania medyczne, produkty do oświetlenia, urządzenia gospodarstwa domowego, a także inne innowacyjne technologie. 

Jeśli idzie o ekspresy do kawy, Philips początkowo, w latach 80. i 90. był producentem prostych urządzeń przelewowych. W miarę postępu technologii, Philips wprowadził innowacje do swoich ekspresów, w tym automatyczne ekspresy do kawy, które umożliwiały łatwe przygotowanie espresso, kawy filiżankowej i innych napojów kawowych. Philips skupił się na projektowaniu ekspresów do kawy, które są łatwe w obsłudze dla użytkowników domowych. To obejmowało intuicyjne panele dotykowe, programowalne ustawienia i automatyczne funkcje, aby ułatwić przygotowywanie ulubionych napojów. Zasadniczą zmianę w ofercie ekspresów do kawy przyniosła transakcja zakupu włoskiej marki Saeco. Przyczyniło się to do wprowadzenia zaawansowanych technologii, takich jak systemy spieniania mleka, programowalne przepisy na kawę i eleganckie, nowoczesne projekty.

Serwis Philips – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania automatycznych ekspresów do kawy.

Zadbany ekspres do kawy oznacza dłuższą eksploatację

Nie zawsze musisz korzystać z usług serwisowych. Wiele czynności możesz wykonać samemu. Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi i przeprowadzić wszystkie zalecane procedury. Jedną z najważniejszych jest czyszczenie modułu zaparzającego.

Łódź – serwis Philips przedłuży okres eksploatacji Twojego ekspresu

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.

Ekspresy Philips to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. O jakość kawowej esencji dba m.in. opatentowany młynek ceramiczny z regulacją grubości ziaren. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis Philips. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy i małego AGD. 

Koszt naprawy ekspresu do kawy Philips

Cena usługi serwisowej zależy od zakresu przeprowadzonych prac, ich pracochłonności oraz ewentualnych kosztów części zamiennych. Każda usługa wyceniana jest indywidualnie.

W odróżnieniu od wielu innych serwisów ekspresów do kawy, fachowcy z Ekspresowej Kliniki naprawiają kompletne układy urządzenia, na przykład układ wodny czy układ mielenia. Takie kompleksowe podejście daje nam pewność skuteczności naprawy, dzięki czemu możemy dać na całość gwarancję. Po wykonaniu diagnozy urządzenia przez technika klient może zatwierdzić naprawę według przedstawionej wyceny lub z niej zrezygnować. Rezygnacja wiąże się z kosztem przeprowadzonych czynności serwisowych w kwocie 50 zł

Poniżej podajemy kilka orientacyjnych cen typowych usług naprawy ekspresu do kawy:

 • kompleksowe odtłuszczenie układu kawy – od 80 zł,
 • kompleksowe czyszczenie układu mleka: od 90 zł,
 • odkamienianie wraz z czyszczeniem chemicznym i mechanicznym – od 150 zł,
 • wymiana uszczelek – od 100 zł,
 • kalibracja, regulacja oraz czyszczenie młynka – od 150 zł,
 • wymiana grzałki – od 100 zł,
 • wymiana pompy – od 100 zł,
 • naprawa ekspresu bez odkamienienia – od 200 zł,
 • naprawa ekspresu z kompleksowym odkamienieniem – od 250 zł,
 • odblokowanie układu zaparzania – od 60 zł,
 • udrożnienie układu zaparzania spowodowane zakamienieniem – od 200 zł,
 • czyszczenie wylewki kawy – od 100 zł,
 • regeneracja zaparzacza w ekspresie automatycznym – od 150 zł.

Typ i numer seryjny ekspresu do kawy

Zgłaszając się do naszego serwisu z pytaniem dotyczącym ekspresu do kawy, a także w sprawie zamówionej części zamiennej lub materiału eksploatacyjnego, np. środka czyszczącego lub okamieniającego, warto przygotować typ urządzenia i numer seryjny. W przypadku urządzeń marki Philips, dane te można zleźć. w następujących miejscach:

Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji ekspresów Philips

Z ekspresu do kawy Philips wycieka woda

Wyciekająca z ekspresu woda to częsta usterka, z którą zwracają się do nas klienci. Najczęściej winowajcą jest kamień powodujący wypychanie uszczelnień, bądź co gorsza, rozsadzający króćce i zawory. Woda pod ekspresem może również wyciekać z powodu zużytych uszczelnień, które wraz z upływem czasu straciły oryginalną sprężystość. Niekiedy problem jest prozaiczny i wiąże się z niewłaściwym umieszczeniem zbiornika na wodę.

Jeśli ekspres do kawy marki Philips nie dozuje kawy zgodnie z oczekiwaniami, proszę zapoznać się z poniższymi możliwymi przyczynami oraz sugerowanymi sposobami ich rozwiązania.W sytuacji, gdy problem ten występuje podczas pierwszego użytkowania urządzenia, może być to zupełnie normalne, że pojawi się jedynie kilka kropli kawy. Po przygotowaniu kilku filiżanek kawa powinna być dozowana zgodnie z oczekiwaniami.Przyczyny możliwego niedozowania kawy mogą wynikać z następujących problemów:
 • Zanieczyszczenie lub zapchane elementy dozujące: 1) Sprawdź, czy elementy dozujące nie są zanieczyszczone. 2) Oczyść elementy dozujące zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika.
 • Problemy z ustawieniami ilości kawy: 1) Sprawdź, czy ustawienia ilości kawy są poprawnie skonfigurowane zgodnie z preferencjami. 2) Zaktualizuj ustawienia, jeśli konieczne, korzystając z dostępnych opcji sterowania.
 • Problemy z ziarnami kawy: 1) Upewnij się, że używane ziarna kawy są odpowiednie i nie zawierają zanieczyszczeń. 2) Spróbuj korzystać z innych ziaren kawy o odpowiednich parametrach.
 • W przypadku dalszych trudności z dozowaniem kawy sugerujemy kontakt z naszym serwisem technicznym ekspresów Philips. Być może problem uda się rozwiązać telefonicznie.

Regularne czyszczenie ekspresu jest kluczowe zarówno dla wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji ekspresu do kawy Philips, jak i dla uzyskania napojów najwyższej możliwie jakości. Należy stosować się do instrukcji zawartych w podręczniku użytkownika. Jeśli instrukcja wydaje Ci się niejasna, możesz poszukać filmu instruktażowego na YouTube lub skontaktować się z nami. Częste czyszczenie młynka, usuwanie kamienia i regularna wymiana filtrów pomagają utrzymać urządzenie w optymalnym stanie. Sugerujemy korzystać z oryginalnych, zalecanych przez producenta tabletek czyszczących.

Na smak i zapach kawy mogą mieć wpływ zanieczyszczenia, zużyte filtry, czy zbyt stare ziarna kawy. Zaleca się regularne czyszczenie ekspresu, wymianę filtrów i używanie świeżych ziaren. W przypadku starych ekspresów warto skontaktować się z nami w celu przeprowadzenia gruntownego przeglądu i czyszczenia urządzenia. Taki serwis, w zależności od intensywności użytkowania ekspresu, należy przeprowadzać raz na kilka lata, a nawet raz na rok. Nie jest to usługa droga, a zdecydowanie przedłuża żywotność urządzenia oraz jakość przygotowywanych napojów. 

Konserwacja ekspresu do kawy obejmuje czyszczenie, wymianę filtrów, usuwanie kamienia i sprawdzanie ustawień. Zastosowanie się do zaleceń producenta pomaga utrzymać ekspres w pełnej sprawności.

Ekspresy Philips przygotowane są do przyrządzania napojów z kawy ziarnistej różnych marek i rodzajów palenia ziarna. Zaleca się jednak stosowanie ziaren o odpowiednich parametrach, przede wszystkim świeżych i bez zanieczyszczeń kamieniami. Nawet drobne ilości kamyczków potrafią zniszczyć wbudowany młynek do kawy.

Proces personalizacji ustawień różni się w zależności od modelu konkretnego urządzenia. Może on obejmować regulację mielenia (drobny, gruby przemiał), ilość dozowanej kawy z młynka, ilość i  temperaturę wody oraz niekiedy czas parzenia i ciśnienie zaparzania. Eksperymentowanie z różnymi kombinacjami pozwoli dostosować smak do indywidualnych preferencji i rodzaju użytej kawy. Więcej można przeczytać w artykule na naszym blogu dotyczącym parzenia kawy w ekspresie automatycznym.

ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.