Jak naprawiamy ekspresy do kawy

Naszą pasją jest kawa. Naprawiamy ekspresy do kawy w zasadzie wszystkich marek, nawet tych mało w Polsce znanych. Ekspresowa Klinika to miejsce, gdzie każdy, nawet najbardziej zaniedbany ekspres odzyska swą dawną świetność.Chcecie wiedzieć, jak zajmujemy się Waszymi ekspresami? Czytajcie dalej.

Patrząc na uszkodzone ekspresy do kawy, które do nas trafiają, czasem trudno uwierzyć, że aż tak długo mogły służyć, pomimo zabrudzeń, uszkodzeń mechanicznych, zalania elektroniki i przeciekających uszczelek. Nie zniechęcamy się i szybko zabieramy się do naprawy. 

Z tego artykułu dowiesz się

Jak wygląda proces naprawy ekspresu do kawy

Naprawa ekspresów do kawy to proces złożony i wymagający posiadania specjalistycznych narzędzi oraz umiejętności. Ekspresowa Klinika to firma inżynierów. Posiadając wykształcenie techniczne, odbyte kursy, dostęp do podręczników serwisowych i magazynów oryginalnych części zamiennych, potrafimy  naprawić ekspres do kawy każdej marki. No właśnie – nie ma znaczenia, jakiej marki jest to urządzenie, bo proces diagnostyki i naprawy zwykle wygląda bardzo podobnie.

Najpierw musimy dostać ekspres do naprawy

Rzadko się zdarza, że diagnozę możemy postawić podczas rozmowy telefonicznej z właścicielem uszkodzonego ekspresu, a jeszcze rzadziej, że możemy urządzenie naprawić zdalnie. Najpierw należy dostarczyć zepsuty ekspres do punktu serwisowego. W promieniu 50 kilometrów od Łodzi przyjedziemy po ekspres sami. W pozostałych przypadkach korzystamy z usług firmy kurierskiej. 

Diagnoza

Gdy urządzenie jest już w serwisie, specjalista dokonuje dokładnych oględzin, by dowiedzieć się, jaka jest przyczyna awarii. W tym celu uruchamiamy ekspres i sprawdzamy jego funkcjonowanie, przysłuchując się wydawanym przez niego dźwiękom i obserwując proces parzenia kawy. Kolejnym krokiem, który należy wykonać, jest rozebranie urządzenia na części i analiza podzespołów pod kątem potencjalnych usterek. Serwisant może również na tym etapie sprawdzić poziom zużycia poszczególnych części ekspresu. Pozwala to na zorientowanie się, które elementy i podzespoły mogą wymagać interwencji w najbliższym czasie, a także zapobiec ewentualnym kolejnym awariom wynikającym z zużycia. 

Na podstawie diagnozy inżynier serwisowy sporządza protokół i wykonuje kosztorys.

Kontakt z klientem celem akceptacji kosztów naprawy

Pracownik serwisu kontaktuje się z klientem celem uzyskania akceptacji kosztów naprawy. Na tym etapie klient może zdecydować, czy serwis ma wykorzystać oryginalne części, czy wysokiej jakości zamienniki.

Naprawa

Inżynier serwisowy rozpoczyna naprawę od rozebrania ekspresu i jego dokładnego oczyszczenia. Ekspres jest również okamieniany. Uszkodzone części są zamieniane na oryginalne lub uzgodnione z klientem zamienniki. Po złożeniu części ekspresu następuje proces weryfikacji poprawności działania ekspresu. Jeśli urządzenie przechodzi poprawnie wszystkie etapy testu, naprawa jest zakończona.

Odesłania klientowi sprawnego ekspresu

Po naprawie urządzenie jest odwożone do klienta lub odesłane poprzez firmę kurierską. 

Galeria napraw

Poniżej zamieszczamy zdjęcia serwisowanych przez nas urządzeń. Uwierzycie, że ekspresy nawet w takim stanie jesteśmy przywrócić do pełnej sprawności?

ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.