Serwis ekspresów do kawy LaCimbali

Ekspresowa Klinika od lat zajmuje się naprawą i bieżącą konserwacją ekspresów do kawy włoskiej marki La Cimbali. Przywracamy urządzeniom pełną sprawność dając gwarancję jakości. Serwisujemy urządzenia w kawiarniach, restauracjach, hotelach i biurach. Zlecenia wykonujemy sprawnie, w rozsądnych cenach. W razie potrzeby dostarczamy sprzęt zastępczy. Przyjeżdżamy po uszkodzony sprzęt i odwozimy sprawny.
LaCimbali serwis ekspresów do kawy

Wysokiej klasy, profesjonalne ekspresy do kawy La Cimbali to wizytówka najlepszych kawiarni – gwarantują  najwyższej klasy napar, satysfakcjonujący prawdziwych koneserów kawy. Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie profesjonalnych, kawiarnianych ekspresów do kawy – usuwaniu usterek, jak również w przeprowadzanych regularnych przeglądów konserwacyjnych. 

Naprawa Ekspresu Ła Cimbali

Z tego artykułu dowiesz się

Serwis La Cimbali – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu La Cimbali w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres La Cimbali odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. 

Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania profesjonalnych ekspresów do kawy.

La Cimbali – włoska marka z ponad 100-letnią tradycją

Producent ekspresów marki La Cimbali, firma Cimbali założona została w 1912 roku przez Giuseppe Cimbali w Mediolanie, przy Via Caminadella 6. Warsztat specjalizował się w produkcji wyrobów z miedzi i poza właścicielem zatrudniał dwóch pracowników.

W roku 1930 rozpoczęła się produkcja pierwszego ekspresu do kawy – Rapida. Podobnie jak większość urządzeń tego typu, miała kształt cylindryczny i układ pionowy. Woda ogrzewana była drewnem lub węglem.

W roku 1945 pojawił się na rynku pierwszy ekspres do kawy przypominający wyglądem obecnie produkowane urządzenia – LaCimbali Albadoro. Maszyna miała dwa bojlery zasilające 3-6 sekcji. 

Sukces rynkowy zaowocował w 1995 roku zakupem konkurencyjnej firmy Faema, a w 2017 roku amerykańskiej marki Slayer Espresso.

Konserwacja ekspresów do kawy La Cimbali

Profesjonalny ekspres do kawy to najważniejsze urządzenie w kawiarni czy cukierni, ale nawet i w restauracji restauracji kawa to jedna z częściej zamawianych pozycji w menu. Utrzymanie ekspresu w idealnym stanie jest więc bardzo ważne.Wiele czynności konserwacyjnych związanych z eksploatacją profesjonalnego ekspresu do kawy może być wykonana przez użytkownika. Zaangażowanie do tych czynności serwisu nie jest niezbędne. Regularne, zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, dbanie o ekspres przedłuża jego żywotność i zmniejsza konieczność wykonywania napraw.Ważne, aby konserwacja ekspresu do kawy była na stałe wpisana w harmonogram prac obsługi lokalu. Kawa z zadbanego urządzenia będzie aromatyczna i smaczna, a ono samo odpłaci dodatkowymi latami pracy. Należy stosować się do następujących zasad:
  1. stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi,
  2. używać przefiltrowanej wody,
  3. codziennie wykonywać zalecane czynności konserwacyjne –  opróżnienie pojemnika na fusy, wyczyszczenie jej i osuszenie, opróżnienie pojemnika na wodę, wyczyszczenie dysz kawowych i spieniających mlek, przepłukanie układu mlecznego, wyczyszczenie panelu urządzenia i przycisków, skontrolowanie czystości otoczenia wokół ekspresu.
Okresowo należy również przeprowadzić czyszczenie grupy zaparzającej (w tym kolb), dyszy do spieniania mleka oraz odkamienianie.

Łódź – serwis ekspresów La Cimbali przedłuży okres eksploatacji Twojego urządzenia

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.Ekspresy do kawy La Cimbali to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis ekspresów La Cimbali. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy.
ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.