Serwis ekspresów do kawy Faema

Ekspresowa Klinika od lat zajmuje się naprawą i bieżącą konserwacją ekspresów do kawy włoskiej marki Faema. Przywracamy urządzeniom pełną sprawność dając gwarancję jakości. Serwisujemy urządzenia w kawiarniach, restauracjach, hotelach i biurach. Zlecenia wykonujemy sprawnie, w rozsądnych cenach. W razie potrzeby dostarczamy sprzęt zastępczy. Przyjeżdżamy po uszkodzony sprzęt i odwozimy sprawny.
Farma serwis ekspresów do kawy
Wysokiej klasy, profesjonalne ekspresy do kawy Faema to wizytówka najlepszych kawiarni – gwarantują najwyższej klasy napar, satysfakcjonujący prawdziwych koneserów kawy. Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie profesjonalnych, kawiarnianych ekspresów do kawy – usuwaniu usterek, jak również w przeprowadzanych regularnych przeglądów konserwacyjnych.
Naprawa Ekspresu Farma

Z tego artykułu dowiesz się

Serwis Faema – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu Faema w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres Faema odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania profesjonalnych ekspresów do kawy.

Faema – włoska marka z 80-letnią tradycją

Tak jak większość najbardziej zasłużonych producentów ekspresów do kawy, firma Faema założona została w Mediolanie, gdzie Carlo Ernesto Valente w 1945 umiejscowił fabrykę ekspresów do kawy „Fabbrica Apparecchiature Elettro Meccaniche e Affini” – w skrócie FAEMA. Początkowo firma mocno postawiła na futurystyczne wzornictwo i nazewnictwo nawiązujące do eksploracji kosmosu. 

Faema Urania serwis ekspresów do kawy Łódź
Ekspres do kawy Faema Urania (1956)

Prawdziwy przełom na rynku ekspresów do kawy przyniósł model Faema E61. Urządzenie  automatycznie pobierało wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej do bojlera. Wymiennik ciepła utrzymywał w bojlerze idealną, wymaganą temperaturę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przekładającym się na wygodę użytkownika i lepszy smak kawy, mniejszym rozmiarom i nowoczesnemu wzornictwu, model Faema E61 szybko podbił serca koneserów kawy na całym świecie. Lata XXI przyniósł współpracę z Lata 90-te XX wieku przyniosły współpracę z włoskim designerem Giorgetto Giugiaro owocujący wieloma pięknie wyglądającymi modelami, w tym Faema E91 czy Faema Emblema. W połowie lat 90-tych Faema została wchłonięta przez swojego rywala, firmę Cimbali, tworząc Cimbali Group.

Konserwacja ekspresów do kawy Faema

Profesjonalny ekspres do kawy to najważniejsze urządzenie w kawiarni czy cukierni, ale nawet i w restauracji restauracji kawa to jedna z częściej zamawianych pozycji w menu. Utrzymanie ekspresu w idealnym stanie jest więc bardzo ważne.

Wiele czynności konserwacyjnych związanych z eksploatacją profesjonalnego ekspresu do kawy może być wykonana przez użytkownika. Zaangażowanie do tych czynności serwisu nie jest niezbędne. Regularne, zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, dbanie o ekspres przedłuża jego żywotność i zmniejsza konieczność wykonywania napraw.

Ważne, aby konserwacja ekspresu do kawy była na stałe wpisana w harmonogram prac obsługi lokalu. Kawa z zadbanego urządzenia będzie aromatyczna i smaczna, a ono samo odpłaci dodatkowymi latami pracy. Należy stosować się do następujących zasad:

  1. stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi,
  2. używać przefiltrowanej wody,
  3. codziennie wykonywać zalecane czynności konserwacyjne –  opróżnienie pojemnika na fusy, wyczyszczenie jej i osuszenie, opróżnienie pojemnika na wodę, wyczyszczenie dysz kawowych i spieniających mlek, przepłukanie układu mlecznego, wyczyszczenie panelu urządzenia i przycisków, skontrolowanie czystości otoczenia wokół ekspresu.

Okresowo należy również przeprowadzić czyszczenie grupy zaparzającej (w tym kolb), dyszy do spieniania mleka oraz odkamienianie.

Łódź – serwis ekspresów Faema przedłuży okres eksploatacji Twojego urządzenia

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.

Ekspresy do kawy Faema to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis ekspresów Faema. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy.

ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.