Serwis ekspresów do kawy Krups

Ekspresowa Klinika od lat zajmuje się naprawą i bieżącą konserwacją ekspresów do kawy marki Krups. Przywracamy urządzeniom pełną sprawność dając gwarancję jakości. Serwisujemy urządzenia w domach i w firmach. Zlecenia wykonujemy sprawnie, w rozsądnych cenach. W razie potrzeby dostarczamy sprzęt zastępczy. Przyjeżdżamy po uszkodzony sprzęt i odwozimy sprawny.

Z tego artykułu dowiesz się

Wysokiej klasy, automatyczne ekspresy do kawy coraz częściej goszczą w naszych domach i firmach. Pozwalają na codzienne rozpoczynanie dnia przepysznym, pobudzającym do życia napojem. Są również wykorzystywane w biurach i lokalach gastronomicznych. Jedną z bardziej popularnych i uznanych marek w Polsce, jest Krups, producent automatycznych ekspresów do kawy, ekspresów w systemie Espresso oraz ekspresów ręcznych Steam and Pump.

Automatyczne ekspresy do kawy Krups to solidne i łatwe w obsłudze urządzenia, cieszące się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm, które coraz częściej wybierają je jako ekspresy biurowe. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, również tutaj mogą wystąpić różnego rodzaju awarie.

Krups Serwis Ekspresów do kawy

Serwis Krups – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania automatycznych ekspresów do kawy.

Firma Krups działa już prawie 200 lat

Firma Krups założona została w 1846 przez Roberta Krupsa w niemieckim mieście Solingen, które już od średniowiecza znane było z produkcji najwyższej klasy produktów ze stali, głównie mieczy, noży, przyrządów do cięcia i brzytw. Założyciel firmy postawił na produkcję wymagającą najwyższej precyzji – wag, w tym głównie wag przemysłowych. Wysokiej klasy wagi były głównym produktem firmy aż do lat 40-tych XX wieku.

W roku 1951, Krups skoncentrował się na produkcji sprzętu AGD. Wielkim sukcesem rynkowym był wprowadzony na rynek w 1959 roku mikserze ręcznym 3Mix (Drei-Mix). Dwa lata później pojawił się kolejny przebój – zaparzacz do kawy ONKO F468, produkowany nieprzerwanie aż do 2014 roku.

W roku 2001 Krups dołączył do działającej w 120 krajach Grupy SEB (GROUPE SEB), właściciela takich marek, jak Moulinex, Tefal, Rowenta, Moulinex. Integracja z wielkim koncernem dała możliwość wprowadzenia do produkcji nowatorskich rozwiązań. 

I tak w 2012 roku Krups wprowadził na rynek ekspres do kawy EA9010 – pierwsze, w pełni automatyczne urządzenie tego typu, pozwalające cieszyć się kawą przyrządzaną za pomocą dotknięcia jednego przycisku. Model ten został został wyposażony w nowatorską parową dyszę z funkcją automatycznego czyszczenia.

Idąc za rynkową modą, w roku 2016 pojawiła się na rynku kolejna nowość – Latte Smart, ekspres obsługiwany za pomocą smartfona. Proces parzenia kawy inicjowany jest za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na świecie. Oprogramowanie pozwala również na wprowadzenie i zapamiętanie osobistych preferencji użytkownika.

Konserwacja ekspresu do kawy Krups

Większość czynności konserwacyjnych związanych z eksploatacją ekspresu do kawy może być wykonana przez samego użytkownika. Zaangażowanie do tych czynności serwisu nie jest niezbędne. Regularne, zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, dbanie o ekspres przedłuża jego żywotność i zmniejsza konieczność wykonywania napraw. 

Jedną z najważniejszych czynności konserwacyjnych jest czyszczenie ekspresu. 

Łódź – serwis ekspresów Krups przedłuży okres eksploatacji Twojego urządzenia

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.

Produkty Krups to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis ekspresu Krups. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy i małego AGD. 

Typowe problemy i awarie ekspresów do kawy Krups

Najczęstsze problemy dotyczące ekspresów Krups nie odbiegają znacząco od awarii spotykanych w innych tego typu urządzeniach. Mogą to być m.in.: 

 • nieszczelny tłok,
 • brak podgrzewania wody,
 • utrata ciśnienia w module zaparzającym,
 • zacinanie się ekspresu,
 • problemy z regulacją młynka,
 • parzenie kawy o zbyt słabym smaku,
 • migająca dioda zasilania czy
 • kłopoty z wyświetlaniem komunikatów. 

Wiele z tych problemów ma swoje przyczyny w nieprzeprowadzaniu regularnych przeglądów i czynności serwisowych, ale także w codziennym dbaniu o urządzenie będącym w gestii użytkownika. Choć to wszystko może brzmieć niepokojąco, naprawa nie zawsze musi oznaczać koniec ekspresu.

W przypadku awarii ekspresów automatycznych Krups, w większości sytuacji można skutecznie usunąć usterki, a koszty naprawy często stanowią jedynie ułamek wartości nowego urządzenia. Istotne jest jednak, aby naprawą zajęła się osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, umożliwiające skuteczny serwis ekspresu. Chociaż urządzenia te są proste w obsłudze, ich budowa i serwis mogą być skomplikowane, dlatego warto powierzyć naprawę specjaliście.

Koszt naprawy ekspresu do kawy marki Krups

Cena usługi serwisowej zależy od zakresu przeprowadzonych prac, ich pracochłonności oraz ewentualnych kosztów części zamiennych. Każda usługa wyceniana jest indywidualnie.

W odróżnieniu od wielu innych serwisów ekspresów do kawy, fachowcy z Ekspresowej Kliniki naprawiają kompletne układy urządzenia, na przykład układ wodny czy układ mielenia. Takie kompleksowe podejście daje nam pewność skuteczności naprawy, dzięki czemu możemy dać na całość gwarancję. Po wykonaniu diagnozy urządzenia przez technika klient może zatwierdzić naprawę według przedstawionej wyceny lub z niej zrezygnować. Rezygnacja wiąże się z kosztem przeprowadzonych czynności serwisowych w kwocie 50 zł

Poniżej podajemy kilka orientacyjnych cen typowych usług naprawy ekspresu do kawy:

 • kompleksowe odtłuszczenie układu kawy – od 80 zł,
 • kompleksowe czyszczenie układu mleka: od 90 zł,
 • odkamienianie wraz z czyszczeniem chemicznym i mechanicznym – od 150 zł,
 • wymiana uszczelek – od 100 zł,
 • kalibracja, regulacja oraz czyszczenie młynka – od 150 zł,
 • wymiana grzałki – od 100 zł,
 • wymiana pompy – od 100 zł,
 • naprawa ekspresu bez odkamienienia – od 200 zł,
 • naprawa ekspresu z kompleksowym odkamienieniem – od 250 zł,
 • odblokowanie układu zaparzania – od 60 zł,
 • udrożnienie układu zaparzania spowodowane zakamienieniem – od 200 zł,
 • czyszczenie wylewki kawy – od 100 zł,
 • regeneracja zaparzacza w ekspresie automatycznym – od 150 zł.

Typ i numer seryjny ekspresu do kawy

Zgłaszając się do naszego serwisu z pytaniem dotyczącym ekspresu do kawy lub w sprawie zamówionej części zamiennej lub materiału eksploatacyjnego, np. środka czyszczącego lub okamieniającego, warto przygotować typ urządzenia i jego numer seryjny. W przypadku urządzeń parki Krups, dane te można zleźć. w następujących miejscach:

Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji ekspresów Krups

Z ekspresu do kawy Krups wycieka woda

Wyciekająca z ekspresu woda to częsta usterka, z którą zwracają się do nas klienci. Najczęściej winowajcą jest kamień powodujący wypychanie uszczelnień, bądź co gorsza, rozsadzający króćce i zawory. Woda pod ekspresem może również wyciekać z powodu zużytych uszczelnień, które wraz z upływem czasu straciły oryginalną sprężystość. Niekiedy problem jest prozaiczny i wiąże się z niewłaściwym umieszczeniem zbiornika na wodę.

Jeśli ekspres do kawy marki Krups nie dozuje kawy zgodnie z oczekiwaniami, proszę zapoznać się z poniższymi możliwymi przyczynami oraz sugerowanymi sposobami ich rozwiązania.

W sytuacji, gdy problem ten występuje podczas pierwszego użytkowania urządzenia, może być to zupełnie normalne, że pojawi się jedynie kilka kropli kawy. Po przygotowaniu kilku filiżanek kawa powinna być dozowana zgodnie z oczekiwaniami.

Przyczyny możliwego niedozowania kawy mogą wynikać z następujących problemów:

 • Zanieczyszczenie lub zapchane elementy dozujące: 1) Sprawdź, czy elementy dozujące nie są zanieczyszczone. 2) Oczyść elementy dozujące zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika.
 • Problemy z ustawieniami ilości kawy: 1) Sprawdź, czy ustawienia ilości kawy są poprawnie skonfigurowane zgodnie z preferencjami. 2) Zaktualizuj ustawienia, jeśli konieczne, korzystając z dostępnych opcji sterowania.
 • Problemy z ziarnami kawy: 1) Upewnij się, że używane ziarna kawy są odpowiednie i nie zawierają zanieczyszczeń. 2) Spróbuj korzystać z innych ziaren kawy o odpowiednich parametrach.
 • W przypadku dalszych trudności z dozowaniem kawy sugerujemy kontakt z naszym serwisem technicznym ekspresów Philips. Być może problem uda się rozwiązać telefonicznie.

Regularne czyszczenie ekspresu jest kluczowe zarówno dla wydłużenia okresu bezawaryjnej eksploatacji ekspresu do kawy Krups, jak i dla uzyskania napojów najwyższej możliwie jakości. Należy stosować się do instrukcji zawartych w podręczniku użytkownika. Jeśli instrukcja wydaje Ci się niejasna, możesz poszukać filmu instruktażowego na YouTube lub skontaktować się z nami. Częste czyszczenie młynka, usuwanie kamienia i regularna wymiana filtrów pomagają utrzymać urządzenie w optymalnym stanie. Sugerujemy korzystać z oryginalnych, zalecanych przez producenta tabletek czyszczących.

Na smak i zapach kawy mogą mieć wpływ zanieczyszczenia, zużyte filtry, czy zbyt stare ziarna kawy. Zaleca się regularne czyszczenie ekspresu, wymianę filtrów i używanie świeżych ziaren. W przypadku starych ekspresów warto skontaktować się z nami w celu przeprowadzenia gruntownego przeglądu i czyszczenia urządzenia. Taki serwis, w zależności od intensywności użytkowania ekspresu, należy przeprowadzać raz na kilka lata, a nawet raz na rok. Nie jest to usługa droga, a zdecydowanie przedłuża żywotność urządzenia oraz jakość przygotowywanych napojów. 

Konserwacja ekspresu do kawy obejmuje czyszczenie, wymianę filtrów, usuwanie kamienia i sprawdzanie ustawień. Zastosowanie się do zaleceń producenta pomaga utrzymać ekspres w pełnej sprawności.

Ekspresy Krups przygotowane są do przyrządzania napojów z kawy ziarnistej różnych marek i rodzajów palenia ziarna. Zaleca się jednak stosowanie ziaren o odpowiednich parametrach, przede wszystkim świeżych i bez zanieczyszczeń kamieniami. Nawet drobne ilości kamyczków potrafią zniszczyć wbudowany młynek do kawy.

Proces personalizacji ustawień różni się w zależności od modelu konkretnego urządzenia. Może on obejmować regulację mielenia (drobny, gruby przemiał), ilość dozowanej kawy z młynka, ilość i  temperaturę wody oraz niekiedy czas parzenia i ciśnienie zaparzania. Eksperymentowanie z różnymi kombinacjami pozwoli dostosować smak do indywidualnych preferencji i rodzaju użytej kawy. Więcej można przeczytać w artykule na naszym blogu dotyczącym parzenia kawy w ekspresie automatycznym.

ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.

Wysokiej klasy, automatyczne ekspresy do kawy coraz częściej goszczą w naszych domach i firmach. Pozwalają na codzienne rozpoczynanie dnia przepysznym, pobudzającym do życia napojem. Są również wykorzystywane w biurach i lokalach gastronomicznych. Jedną z bardziej popularnych i uznanych marek w Polsce, jest Krups, producent automatycznych ekspresów do kawy, ekspresów w systemie Espresso oraz ekspresów ręcznych Steam and Pump.

Automatyczne ekspresy do kawy Krups to solidne i łatwe w obsłudze urządzenia, cieszące się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm, które coraz częściej wybierają je jako ekspresy biurowe. Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku każdego innego sprzętu, również tutaj mogą wystąpić różnego rodzaju awarie.

Krups Serwis Ekspresów do kawy

Serwis Krups – ekspresy do kawy z Łodzi i województwa łódzkiego

Serwis ekspresu w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza, Koluszek, Sieradza, Zduńskiej Woli możesz zlecić Ekspresowej Klinice, Zadbamy, by Twój ekspres odzyskał dawną świetność. Zajmiemy się zarówno jego okresową konserwacją, jak i naprawą usterki. Działamy profesjonalnie, bazując na oryginalnych częściach i specjalistycznej wiedzy na temat konstrukcji i sposobu działania automatycznych ekspresów do kawy.

Firma Krups działa już prawie 200 lat

Firma Krups założona została w 1846 przez Roberta Krupsa w niemieckim mieście Solingen, które już od średniowiecza znane było z produkcji najwyższej klasy produktów ze stali, głównie mieczy, noży, przyrządów do cięcia i brzytw. Założyciel firmy postawił na produkcję wymagającą najwyższej precyzji – wag, w tym głównie wag przemysłowych. Wysokiej klasy wagi były głównym produktem firmy aż do lat 40-tych XX wieku.

W roku 1951, Krups skoncentrował się na produkcji sprzętu AGD. Wielkim sukcesem rynkowym był wprowadzony na rynek w 1959 roku mikserze ręcznym 3Mix (Drei-Mix). Dwa lata później pojawił się kolejny przebój – zaparzacz do kawy ONKO F468, produkowany nieprzerwanie aż do 2014 roku.

W roku 2001 Krups dołączył do działającej w 120 krajach Grupy SEB (GROUPE SEB), właściciela takich marek, jak Moulinex, Tefal, Rowenta, Moulinex. Integracja z wielkim koncernem dała możliwość wprowadzenia do produkcji nowatorskich rozwiązań. 

I tak w 2012 roku Krups wprowadził na rynek ekspres do kawy EA9010 – pierwsze, w pełni automatyczne urządzenie tego typu, pozwalające cieszyć się kawą przyrządzaną za pomocą dotknięcia jednego przycisku. Model ten został został wyposażony w nowatorską parową dyszę z funkcją automatycznego czyszczenia.

Idąc za rynkową modą, w roku 2016 pojawiła się na rynku kolejna nowość – Latte Smart, ekspres obsługiwany za pomocą smartfona. Proces parzenia kawy inicjowany jest za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na świecie. Oprogramowanie pozwala również na wprowadzenie i zapamiętanie osobistych preferencji użytkownika.

Konserwacja ekspresu do kawy Krups

Większość czynności konserwacyjnych związanych z eksploatacją ekspresu do kawy może być wykonana przez samego użytkownika. Zaangażowanie do tych czynności serwisu nie jest niezbędne. Regularne, zgodne z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi, dbanie o ekspres przedłuża jego żywotność i zmniejsza konieczność wykonywania napraw. 

Jedną z najważniejszych czynności konserwacyjnych jest czyszczenie ekspresu. 

Łódź – serwis ekspresów Krups przedłuży okres eksploatacji Twojego urządzenia

Z pewnością zależy Ci na bezawaryjnym działaniu ekspresu do kawy przez jak najdłuższy czas. Twoja inwestycja powinna zarabiać na siebie tak długo, jak się da. Prawidłowo użytkowane i okresowo konserwowane ekspresy do kawy.

Produkty Krups to świetne rozwiązanie dla kawoszy, którzy doceniają aromat świeżo zmielonych ziaren i możliwość dopasowania indywidualnych parametrów. Innowacyjne rozwiązania wymagają zastosowania wielu skomplikowanych elementów. Abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ich działaniem, wykonuj regularny serwis ekspresu Krups. W Łodzi polecamy się jako firma Ekspresowa Klinika – wieloletni eksperci z zakresu ekspresów do kawy i małego AGD. 

Typowe problemy i awarie ekspresów do kawy Krups

Najczęstsze problemy dotyczące ekspresów Krups nie odbiegają znacząco od awarii spotykanych w innych tego typu urządzeniach. Mogą to być m.in.: 

 • nieszczelny tłok,
 • brak podgrzewania wody,
 • utrata ciśnienia w module zaparzającym,
 • zacinanie się ekspresu,
 • problemy z regulacją młynka,
 • parzenie kawy o zbyt słabym smaku,
 • migająca dioda zasilania czy
 • kłopoty z wyświetlaniem komunikatów. 

Wiele z tych problemów ma swoje przyczyny w nieprzeprowadzaniu regularnych przeglądów i czynności serwisowych, ale także w codziennym dbaniu o urządzenie będącym w gestii użytkownika. Choć to wszystko może brzmieć niepokojąco, naprawa nie zawsze musi oznaczać koniec ekspresu.

W przypadku awarii ekspresów automatycznych Krups, w większości sytuacji można skutecznie usunąć usterki, a koszty naprawy często stanowią jedynie ułamek wartości nowego urządzenia. Istotne jest jednak, aby naprawą zajęła się osoba posiadająca odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, umożliwiające skuteczny serwis ekspresu. Chociaż urządzenia te są proste w obsłudze, ich budowa i serwis mogą być skomplikowane, dlatego warto powierzyć naprawę specjaliście.

Koszt naprawy ekspresu do kawy marki Krups

Cena usługi serwisowej zależy od zakresu przeprowadzonych prac, ich pracochłonności oraz ewentualnych kosztów części zamiennych. Każda usługa wyceniana jest indywidualnie.

W odróżnieniu od wielu innych serwisów ekspresów do kawy, fachowcy z Ekspresowej Kliniki naprawiają kompletne układy urządzenia, na przykład układ wodny czy układ mielenia. Takie kompleksowe podejście daje nam pewność skuteczności naprawy, dzięki czemu możemy dać na całość gwarancję. Po wykonaniu diagnozy urządzenia przez technika klient może zatwierdzić naprawę według przedstawionej wyceny lub z niej zrezygnować. Rezygnacja wiąże się z kosztem przeprowadzonych czynności serwisowych w kwocie 50 zł

Poniżej podajemy kilka orientacyjnych cen typowych usług naprawy ekspresu do kawy:

 • kompleksowe odtłuszczenie układu kawy – od 80 zł,
 • kompleksowe czyszczenie układu mleka: od 90 zł,
 • odkamienianie wraz z czyszczeniem chemicznym i mechanicznym – od 150 zł,
 • wymiana uszczelek – od 100 zł,
 • kalibracja, regulacja oraz czyszczenie młynka – od 150 zł,
 • wymiana grzałki – od 100 zł,
 • wymiana pompy – od 100 zł,
 • naprawa ekspresu bez odkamienienia – od 200 zł,
 • naprawa ekspresu z kompleksowym odkamienieniem – od 250 zł,
 • odblokowanie układu zaparzania – od 60 zł,
 • udrożnienie układu zaparzania spowodowane zakamienieniem – od 200 zł,
 • czyszczenie wylewki kawy – od 100 zł,
 • regeneracja zaparzacza w ekspresie automatycznym – od 150 zł.

Typ i numer seryjny ekspresu do kawy

Zgłaszając się do naszego serwisu z pytaniem dotyczącym ekspresu do kawy lub w sprawie zamówionej części zamiennej lub materiału eksploatacyjnego, np. środka czyszczącego lub okamieniającego, warto przygotować typ urządzenia i jego numer seryjny. W przypadku urządzeń parki Krups, dane te można zleźć. w następujących miejscach:

Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji ekspresów Krups

Z ekspresu do kawy Krups wycieka woda
ZADZWOŃ! SZYBKO NAPRAWIMY EKSPRES DO KAWY

Nasi inżynierowie mają duże doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy wszystkich marek. Serwisujemy urządzenia domowe i biurowe. 

Świeżo palona kawa już od 40 zł

Oferujemy najwyższej klasy, świeżo paloną kawę ziarnistą dla firm, hoteli i gastronomii.  Mocny aromat i wyważony smak bez kwasowości. Idealna z mlekiem, doskonała jako czarna i espresso.

Wynajem profesjonalnych ekspresów od 150 zł

Wynajmujemy profesjonalne, wydajne ekspresy do kawy na imprezy, konferencje, bankiety i uroczystości rodzinne. Zaskocz swoich gości. Sami przywieziemy i zabierzemy.